Elektrické zubní kartáčky pro děti

Dětský elektrický zubní kartáček Philips Sonicare for Kids

Řada lidí zvažuje, jestli elektrické zubní kartáčky mohou používat i děti, případně od jakého věku. Chrup se dětem v průběhu času dost mění. A tím není myšlena jen samotná obměna mléčných zubů za trvalé zuby. V průběhu vývoje dítěte jsou i období, kdy se dítěti ve zvýšené míře tvoří zubní plak, nebo se zuby více kazí a to i přesto, že ústní hygiena ke stále stejná. Důvodem vývoj dítěte a hormonální změny. Právě proto, obzvlášť když vaše dítě prochází těmito změnami, je dobré se na ústní hygienu obzvlášť soustředit a zuby čistit o to pečlivěji a důkladněji.

Mohou k lepší ústní hygieně tedy pomoci elektrické zubní kartáčky? Odpověď je, že určitě ano. Výrobci elektrických zubních kartáčků už začali dokonce připravovat speciální řady kartáčků pro děti. A to jak u rotačních zubních kartáčků, tak u sonických. U rotačních výrobci uvádí, že je mohou děti využívat cca od 5 let věku, u sonických dokonce od 4 let. U sonických kartáčků pro děti si pak můžete vybrat hlavice podle věku. Jeden typ je doporučen pro věk 4-7 let, druhý pak nad 7 let.

Dětský elektrický zubní kartáček Oral-B

To, co je potřeba zvážit nejvíce, je šetrnost elektrického zubního kartáčku pro děti. Dětské zuby i dásně jsou citlivé a není dobré je přehnaně namáhat. Proto se dětské elektrické zubní kartáčky liší zejména tím, že mají měkčí štětiny hlavice a jsou menší, aby se dalo s hlavicí lépe manévrovat v dětských ústech. Elektrické zubní kartáčky pro děti mají obvykle také menší výkon. U rotačních zubních kartáčků pro děti jde o rotačních pohybů, u sonických kartáčků zase o méně kmitů. U sonických kartáčků pro děti je navíc povrh potažen příjemnějším materiálem – jsou pogumované. Pokud se tedy dotknete při čištění zadních zubů hlavicí předního zubu, nedochází k pocitu brnění a lechtání, jako u hlavic pro dospělé.

Pokud se tedy rozhodnete pořídit vašim dětem elektrický zubní kartáček, nejprve se rozhodněte, jestli zvolíte rotační, nebo sonickou technologii. Napovědět vám může srovnání na této stránce našeho webu.

Hlavice pro elektrický zubní kartáček pro děti Philips Sonicare

Následně si zvolte, jestli pořídíte pouze dětské hlavice na klasický elektrický zubní kartáček, který můžete využívat i vy dospělí. Nebo jestli pořídíte i dětské tělo elektrického zubního kartáčků. Dětské tělo má největší výhodu v tom, že je rovnou uzpůsobeno na nižší výkon a je tedy šetrnější. Tělo je i menší, takže se dětem bude lépe držet, pokud už si budou čistit zuby elektrickým zubním kartáčkem samy. A nespornou výhodou dětských elektrických zubních kartáčků také je dětský design. Možnost volby z různých pohádkových motivů, nebo samolepek. Pokud oželíte design, je možné bez problémů využívat i jeden společný elektrický zubní kartáček pro děti i dospělé, kam si každý bude dávat pouze svoji hlavici. V tom případě je lepší zvolit takové tělo elektrického kartáčků, které umožňuje navolit šetrnější režimy, nebo nižší výkon, který tam dětem nastavíte. V každém případě ale dětem pořiďte dětské hlavice. Nedoporučujeme čistit dětské zoubky hlavicemi pro dospělé.

Pokud se rozhodnete si elektrický zubní kartáček pro děti pořídit, doporučoval bych porovnat si dostupnost a ceny v těchto dvou e-shopech. Patří k nejlepším a nejspolehlivějším na českém trhu:

Dětské elektrické zubní kartáčky na Nazuby.cz
Dětské elektrické zubní kartáčky na Notino.cz


SK | Testy zimních pneumatik | Retro oblečení | Provozovatel webu

TOPlist